Drukuj stronęMAESTRA Biuro Tłumaczeń Warszawa  
Tłumaczenie symultaniczne i konsekutywnepolski       Simultandolmetschen und Konsekutivdolmetschendeutsch     Interpretação simultânea e consecutivaportuguês
Simultaneous and Consecutive interpretingenglish    Interpretación simultánea y consecutivaespañol      Interpretariato simultanea e consecutivaitaliano  

Tłumaczenie konsekutywne

 

biuro tłumaczeń maestra świadczy usługi tłumaczeń ustnych oferując doświadczonych tłumaczy oraz szeroką gamę języków.

tłumaczenie ustne konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenie konsekutywne to jedna z form tłumaczenia konferencyjnego wymagająca od tłumacza doskonałej pamięci oraz specjalnej techniki sporządzania notatek. W trakcie wypowiedzi prelegenta tłumacz sporządza notatki i rozpoczyna tłumaczenie dopiero, gdy prelegent skończy swoją wypowiedź lub zrobi w niej przerwę, zazwyczaj po kilku minutach.
W mniej oficjalnych sytuacjach stosuje się raczej tłumaczenie zdanie po zdaniu, zwane z francuskiego 'de liaison'. Kontakt...

tłumaczenie ustne de liaison

Tłumaczenia ustne 'de liaison'

Tłumaczenie 'de liaison' odbywa się podobnie jak tłumaczenie konsekutywne, z tym, że przerwy na tłumaczenie są znaczenie częstsze, zazwyczaj po jednym lub kilku zdaniach. W związku z tym, notatki nie są konieczne a tłumaczenie jest bardziej dokładne. Ten rodzaj tłumaczenia ustnego praktykowany jest przy okazji negocjacji, małych spotkań, szkoleń lub warsztatów.

tłumaczenie ustne towarzyszące

Tłumaczenia ustne towarzyszące

Podczas małych spotkań, wizyt czy też wyjazdów proponujemy tłumaczenie ustne towarzyszące.
Tłumacz towarzyszy osobie bądź też całej delegacji w spotkaniach i w czasie wszelkiego rodzaju innych rozmów, służąc pomocą językową. Gwarantujemy całkowitą poufność oraz pełen profesjonalizm.

tłumaczenie ustne przysięgłe

Tłumaczenia ustne przysięgłe

W wielu przypadkach nieodzownym staje się tłumaczenie ustne przysięgłe, zwane również uwierzytelnionym. Dla potrzeb urzędowych, sądowych oraz prywatnych polecamy naszych tłumaczy przysięgłych mianowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W razie wątpliwości czy tłumaczenie ustne powinno być przysięgłym - prosimy o kontakt.

Biuro Tłumaczeń Warszawa

Tłumaczenie materiałów konferencyjnych

Służymy pomocą w przygotowaniu tłumaczenia materiałów potrzebnych na spotkania oraz wszelkiego rodzaju podsumowań i raportów. Dla zachowania spójności tłumaczenia ustnego i pisemnego proponujemy, by tłumaczenie ustne oraz pisemne wykonywali ci sami tłumacze.

Biuro Tłumaczeń MAESTRA © 2010

Warszawa · Kraków · Łódź · Wrocław · Poznań · Gdańsk · Szczecin · Bydgoszcz · Lublin · Katowice · Białystok
Gdynia · Częstochowa · Radom · Sosnowiec · Toruń · Kielce · Gliwice · Zabrze · Bytom · Olsztyn

Biuro Tłumaczeń Warszawa - Maestra